Zalogowany jako: .   Wyloguj się
Strona 1 z 2  

Jak przebiega leczenie operacyjne zaćmy?

Zobacz artykuły na temat:oczyoperacjaleczenieokozaćma
Co to jest fakoemulsyfikacja? Czy tylko tak można dokonać operacji zmętniałej soczewki? Jak koryguje się oko po operacji zaćmy wrodzonej? Czy można wyleczyć zaćmę kroplami do oczu? Odpowiedzi szukaj w poniższym tekście.

Czy zaćmę można wyleczyć kroplami do oczu?

Niestety, zmętniałej soczewki nie da się „wyczyścić” powierzchownie – nawilżając ją kroplami lub maściami do oczu. Powstałe zmiany w soczewce nie mogą ulec wycofaniu. Jedyną skuteczną metodą na usunięcie zaćmy jest dostanie się do wnętrza oka, czyli operacja. Na rynku dostępne są preparaty w postaci kropli „przeciwzaćmowych”. Nie ma jednak ich udowodnionego działania, potwierdzonego w badaniach klinicznych, zatem nie jest możliwe stwierdzenie na 100%, że pomagają w leczeniu tej choroby. Operacja pozostaje jedynym i najskuteczniejszym potwierdzonym sposobem leczenia zaćmy.

Jak wygląda fakoemulsyfikacja?

Sam zabieg polega na małym cięciu, zniszczeniu starej soczewki za pomocą ultradźwięków, odessaniu jej pozostałości i umieszczeniu w tym miejscu nowej soczewki. Dzięki tej metodzie, operacja przebiega szybko i sprawnie, można ją przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym, bezboleśnie i przy pełnej świadomości pacjenta. Niewątpliwie wielką zaletą tej metody jest fakt, iż nienaruszona pozostaje torebka soczewki. Jest to struktura, która otacza soczewkę i utrzymuje ją we właściwym miejscu. Dzięki zachowaniu własnej torebki, istnieje mniejsze ryzyko przesunięcia się soczewki wewnątrz gałki ocznej.

Zobacz też: Nowa soczewka – nowe widzenie


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

6 najskuteczniejszych kosmetyków do włosów

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 3
dodano: 09:03 2016-03-24 przez: ~Medipe Clinic (194.181.*.*)
Wylecz zaćmę szybko i bez kolejki! Medipe Clinic oferuje możliwość operowania zaćmy w renomowanych klinikach okulistycznych w Czechach. Organizujemy wyjazd, pomagamy w skompletowaniu dokumentów, pozyskujemy refundację NFZ w imieniu pacjenta. Koszt to już 995 zł za soczewkę jednoogniskową. Zapraszamy! www.medipeclinic.com
dodano: 18:33 2016-02-08 przez: ~gość (89.72.*.*)
Można wyleczyć szybko i tanio w Czechach, moja babcia skorzystała z usług leczsiezagranica.pl i jest bardzo zadowolona
dodano: 17:07 2013-01-14 przez: ~Rotau (87.96.*.*)
Warto zainteresować się lepszymi soczewkami, gdyż mogą one raz na zawsze uwolnić nas od okularów. Do poczytania odzyskajwzrok.pl
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter