Zalogowany jako: .   Wyloguj się
  Strona 2 z 2

Okulary do pracy przy komputerze

Zobacz artykuły na temat:oczyokularykomputerkorekcja wzrokubadanie wzroku
Monitory komputerowe – patrzymy na nie niemalże przez cały dzień i możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, że mogą być szkodliwe dla naszych oczu. Warto zapewnić im należytą ochronę w postaci okularów. Kiedy trzeba zacząć o nich myśleć?

Czy potrzebuję już okularów?

Jeśli spędzasz dużo czasu przed komputerem i zauważasz u siebie niepokojące objawy zmęczenia oczu, to znak, że czas wybrać się do okulisty. Co powinno Cię zaniepokoić? Ból lub zawroty głowy, zmniejszona ostrość widzenia i niezdolność do skupienia wzroku na jednym obiekcie. Gdy zauważysz u siebie pieczenie oczu lub ich łzawienie, pojawiające się najczęściej wieczorem po całym dniu spędzonym przed monitorem komputera, spróbuj najpierw zastosować tak zwane „sztuczne łzy” – krople do oczu, naśladujące naturalne nawilżenie. Jeżeli to rozwiązanie nie pomoże, koniecznie wybierz się do okulisty.

Co szczególnego jest w okularach do pracy przy komputerze?

Takie okulary wyposażone są w specjalny zestaw udogodnień dla osób spędzających dużo czasu przed monitorem. Na pierwszym miejscu jest powłoka zabezpieczająca przed powstawaniem odblasków i chroniąca przed nadmierną jasnością. Kolejne ich zalety to protekcja przed promieniowaniem elektromagnetycznym, kurzem, zarysowaniami i zanieczyszczeniami. Pamiętaj, aby były one dobrane po konsultacji z lekarzem okulistą, gdyż Twoje problemy mogą nie być związane z pracą przed monitorem, ale z inną chorobą oczu lub wadą wzroku.

Zobacz też: Dlaczego należy kupować okulary tylko w optyku?


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Tylko u nas! Najnowsza metoda korekcji wzroku

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 16
dodano: 23:28 2014-08-31 przez: ~Iga (83.22.*.*)
ja noszę soczewki a nie okulary. kiedyś miałam problem z suchym okiem, bo nie dość, że ekran to jeszcze soczewki... ale krople cationorm są świetne, idealnie nawilżają, a można je stosować na soczewki
dodano: 11:18 2014-08-20 przez: ~Misio (37.209.*.*)
moim oczom bardzo przydają się krople ocutears. używam ich od kiedy pamiętam i nigdy mnie nie zawiodły, świetnie nawilżają!
dodano: 13:10 2014-08-15 przez: ~Karol (79.191.*.*)
ja również używam tego ocutears i jest super! okulista mi go polecił
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter