Zalogowany jako: .   Wyloguj się
  Strona 2 z 2

Ortokorekcja – sposób na pogarszający się wzrok

Zobacz artykuły na temat:oczyokokorekcja wzrokuostrość wzroku
Metoda ortokorekcji jest przeznaczona dla osób z krótkowzrocznością do -5 dioptrii i astygmatyzmem do 1,5 dioptrii, w tym dla dzieci powyżej 10. roku życia. Polega na założeniu specjalnych soczewek OrtoK, które nie tylko pomagają widzieć wyraźniej, ale także hamują lub zatrzymują postępowanie wady wzroku.

Soczewki OrtoK

Soczewki mają bardzo skomplikowaną geometrię, złożoną z kilku stref o różnych krzywiznach, i wykonywane są z materiałów pozwalających na odpowiednią transmisję tlenu do rogówki, dzięki czemu ortokorekcja jest całkowicie bezpieczna, a efekty są trwałe i przewidywalne.

Zakładanie i zdejmowanie soczewek OrtoK powinno odbywać się pod czujnym okiem rodziców, którzy będą również przestrzegać zasad przechowywania i czasu noszenia „szkieł kontaktowych”. Po kilku miesiącach regularnego zakładania ortosoczewek rogówka będzie dłużej utrzymywała nadany kształt, a co za tym idzie – będzie można używać ich rzadziej.

Soczewki OrtoK produkuje amerykańska firma Paragon CRT®, która jest liderem w dziedzinie ortokeratologii. OrtoK posiadają certyfikaty FDA (Amerykańska Komisja ds. Żywności i Leków), ISO oraz CE i są stosowane w USA oraz krajach Unii Europejskiej.

Zobacz też: Czym są soczewki fakijne?

Źródło: materiały prasowe PRS/mn


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Tylko u nas! Najnowsza metoda korekcji wzroku

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 3
dodano: 14:59 2013-10-29 przez: ~pomarańczka (82.170.*.*)
Potwierdzam. Klinika Nowy Wzrok na Chmielnej ma w swojej ofercie ortokorekcję. Soczewki ortokeratologiczne pozwalają skorygować krótkowzroczność do -5 dioptrii i astygmatyzm do +1,5 dioptrii, także całkiem sporo ;). Mogą być stosowane nawet u dzieci od 10. roku życia. Ja również korzystam z tej metody, a soczewki zakupiłam na miejscu, w klinice. Żadnych powikłań i pomału widzę efekty.
dodano: 22:18 2013-10-26 przez: ~Jagusia (77.255.*.*)
W Nowym Wzroku w Gdańsku polecono mi tą metodę i korzystam z niej już rok. Spokojnie mogę ją polecić. To świetne rozwiązanie. Bez martwienia się o okulary, czy soczewki w ciągu dnia. No i można normalnie, aktywnie zyć. Super!
dodano: 12:08 2013-04-12 przez: ~Kuba (83.6.*.*)
Mam taki soczewki od 2010 roku, jestem bardzo zadowolony. Wada -3.5D zeszła do zera! Zakładam co noc.
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter