Zalogowany jako: .   Wyloguj się
Strona 1 z 2  

Pęknięte naczynko w oku – co robić?

Zobacz artykuły na temat:oczyokonaczynia krwionośnebadanie wzroku
Zdarzyło Ci się, że Twoje oczy są przekrwione lub masz niewielki „wylew” w oku? Najczęściej to skutek przemęczenia lub nadmiernej kruchości naczyń i nie masz powodów do obaw. Przeczytaj, kiedy pęknięte naczynko powinno być obejrzane przez lekarza okulistę.

Pęknięte naczynko w oku może być objawem zmęczenia i nadwyrężenia wzroku./fot.Fotolia

Pęknięte naczynko w oku może być objawem zmęczenia i nadwyrężenia wzroku./fot.Fotolia

Nie tylko defekt kosmetyczny

Może wyglądać jak niewielka plamka, widoczna czerwona „żyłka” albo jak sporych rozmiarów „wylew” krwi do oka. Za każdym razem niepokoi nie tylko ze względu na brzydki wygląd, ale także na objawy towarzyszące (często przy okazji boli lub piecze) oraz strach, że z okiem jest coś nie w porządku. Za każdym razem wymaga konsultacji u lekarza okulisty – by wykluczyć uszkodzenie głębszych struktur oka oraz zminimalizować defekt estetyczny „pękniętego naczynka”.

Zmęczenie – domena naszych czasów

Bardzo często pojawiają się wieczorem, po całym dniu pracy przy komputerze, w klimatyzowanym biurze lub zadymionym pomieszczeniu. Drobne „żyłki” występujące zwykle w kącikach oka, sprawiają, że mamy zmęczone, przekrwione oczy. Zazwyczaj w takich sytuacjach pomaga nocny odpoczynek – na drugi dzień nie ma śladu po czerwonych naczynkach. Jeśli jednak problemy nie ustępują, należy pomyśleć o zminimalizowaniu czasu spędzanego przed komputerem oraz o nawilżających kroplach do oczu (tak zwanych sztucznych łzach) dostępnych w aptece bez recepty, a najlepiej o wizycie u lekarza okulisty, który rozwieje wszelkie wątpliwości odnośnie stanu zdrowia oczu i zaleci ich odpowiednią pielęgnację.

Zobacz też: Po co nam łzy?


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Przepis Beaty Pawlikowskiej: koktajl z awokado, melona i pomarańczy

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 18
dodano: 18:42 2015-06-15 przez: ~Adam (79.191.*.*)
wg mnie najlepsze krople to emulsja cationorm. super silnie nawilża, jest naprawdę dobrym preparatem jeśli chodzi o suche oko, polecam
dodano: 12:54 2015-06-10 przez: ~Maja (5.172.*.*)
moje oczy są często suche, ale zakraplam je kroplami ocutears i to zawsze pomaga, świetne krople
dodano: 11:30 2015-05-14 przez: ~gość (46.76.*.*)
Witam takze mi pekło naczynko w oku ,wygłada to okropnie ,jest czerwona kropka zakrwawiona wiec umowiłam sie z okulista pozdrawiam ,gabii
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter